Programul meciurilor de la Cupa Mondială, care începe, joi, în Rusia:

Cupa Mondială 2018 Grupa A

Articolul continua dupa recomandari

Rusia - Arabia Saudită, 14 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium - Moscova
 
Egipt - Uruguay, 15 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena - Ekaterinburg
 
Rusia - Egipt, 19 iunie, ora 22.00, Sankt Petersburg Stadium - Sankt Petersburg

Uruguay – Arabia Saudită, 20 iunie, ora 18.00, Rostov Arena, Rostov
 
Uruguay – Rusia, 25 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara
 
Arabia Saudită - Egipt, 25 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd

Cupa Mondială 2018 Grupa B

Maroc – Iran, 15 iunie, ora 18.00, Sankt Petersburg Stadium - Sankt Petersburg
 
Portugalia - Spania, 15 iunie, ora 21.00, Stadionul Ficht - Soci

Portugalia - Maroc, 20 iunie, ora 15.00, Lujniki Stadium - Moscova

Iran – Spania, 20 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan
 
Spania - Maroc, 25 iunie, ora 21.00, Stadion Mordovia - Saransk

Iran – Portugalia, 25 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad - Kaliningrad

Cupa Mondială 2018 Grupa C

Franţa – Australia, 16 iunie, ora 13.00, Kazan Arena – Kazan
 
Peru – Danemarca, 16 iunie, ora 19.00, Stadion Mordova - Saransk

Franţa – Peru, 21 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg
 
Danemarca - Australia, 21 iunie, ora 18.00, Samara Arena – Samara
 
Danemarca - Franţa, 26 iunie, ora 17.00, Lujniki Stadium – Moscova

Australia - Peru, 26 iunie, ora  17.00, Stadionul Ficht - Soci

Cupa Mondială 2018 Grupa D

Argentina – Islanda, 16 iunie, ora 16.00, Stadionul Spartak – Moscova
 
Croaţia – Nigeria, 16 iunie, ora 22.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad
 
Argentina - Croaţia, 21 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod
 
Nigeria - Islanda, 22 iunie, ora 18.00, Volgograd Arena – Volgograd
 
Islanda-  Croaţia, 26 iunie, ora 21.00, Stadionul Sankt Petersburg - Sankt Petersburg

Nigeria – Argentina, 26 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Cupa Mondială 2018 Grupa E

Costa Rica – Serbia, 17 iunie, ora 15.00, Samara Arena – Samara
 
Brazilia - Elveţia, 17 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Brazilia - Costa Rica, 22 iunie, ora 15.00, Stadionul Sankt Petersburg - Sankt Petersburg

Serbia - Elveţia, 22 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad
 
Serbia - Brazilia, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Spartak - Moscova

Elveţia - Costa Rica, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Cupa Mondială 2018 Grupa F

Germania - Mexic, 17 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium – Moscova

Suedia – Coreea de Sud, 18 iunie, ora 15.00, Stadion Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Germania - Suedia, 23 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht - Soci

Coreea de Sud – Mexic, 23 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Mexic – Suedia, 27 iunie, ora 17.00, Kazan Arena – Kazan
 
Coreea de Sud - Germania, 27 iunie, ora 17.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Cupa Mondială 2018 Grupa G

Belgia - Panama, 18 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht - Soci

Tunisia - Anglia, 18 iunie, ora 21.00, Volgograd Arena – Volgograd
 
Belgia – Tunisia, 23 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak - Moscova

Anglia - Panama, 24 iunie, ora 15.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod
 
Anglia – Belgia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad
 
Panama – Tunisia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Mordovia -  Saransk

Cupa Mondială 2018 Grupa H

Polonia - Senegal, 19 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak - Moscova
 
Columbia - Japonia, 19 iunie, ora 18.00, Stadionul Mordovia - Saransk
 
Japonia – Senegal, 24 iunie, ora 18.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg
 
Polonia - Columbia, 24 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan
 
Senegal - Columbia, 28 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd

Japonia - Polonia, 28 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara

Cupa Mondială 2018 Optimi de finală

1. Câştigătoare grupa A - Locul 2 grupa B  - 30 iunie

2. Câştigătoare grupa C - Locul 2 grupa D - 30 iunie

3. Câştigătoare grupa E - Locul 2 grupa F - 2 iulie

4. Câştigătoare grupa G - Locul 2 grupa H - 2 iulie

5. Câştigătoare grupa B - Locul 2 grupa A - 1 iulie

6. Câştigătoare grupa D - Locul 2 grupa C - 1 iulie

7. Câştigătoare grupa F - Locul 2 grupa E  - 3 iulie

8. Câştigătoare grupa H - Locul 2 grupa G - 3 iulie

Cupa Mondială 2018 Sferturile de finală

Învingătoare meci 1 - Învingătoare meci 2 (Partidă 1) - 6 iulie

Învingătoare meci 3 - Învingătoare meci 4 (Partidă 2)  - 6 iulie

Învingătoare meci 5 - Învingătoare meci 6 (Partidă 3) - 7 iulie

Învingătoare meci 7 - Învingătoare meci 8 (Partidă 4) - 7 iulie

Cupa Mondială 2018 Semifinale

Câştigătoare Partidă 1 - Câştigătoare Partidă 2 - 10 iulie

Câştigătoare Partidă 3 - Câştigătoare Partidă 4  - 11 iulie

Cupa Mondială 2018 Finala mică -  Sâmbătă - 14 iulie

Cupa Mondială 2018 Finala - Duminică - 15 iulie