Sport

Final de carieră. Lucian Bute se retrage din boxul profesionist

sport pe 20.03.2019 la 11:36

Final de carieră pentru o legendă a sportului românesc! La 39 de ani, Lucian Bute a decis să pună mănuşile de box în cui. Presa canadiană a fost cea care a anunţat că fostul campion...Citeste

Campionatul European de Fotbal 2020. Stadioanele din Bucureşti sunt tot un şantier (Video)

sport pe 19.03.2019 la 20:00

Autorităţile promit să facă într-un an ce nu au reuşit în cinci! Şi anume, să ridice trei stadioane şi să construiască de la zero o cale ferată suspendată pe piloni.Citeste

Cristina Neagu, desemnată cea mai bună handbalistă din 2018

sport pe 19.03.2019 la 10:58

O româncă este cea mai bună handbalistă din lume. Cristina Neagu, căpitanul naţionalei de handbal feminin, a fost aleasă de Federaţia Internaţională drept cea mai bună jucătoare din...Citeste

Bianca Andreescu, noua stea a tenisului mondial. Povestea canadiencei cu origini româneşti (Video)

sport pe 18.03.2019 la 21:57

Tenisul mondial are o nouă stea, ale cărei origini sunt chiar din România. Bianca Andreescu a triumfat în finala turneului Indian Wells, după ce a eliminat-o pe una dintre cele mai bune...Citeste

Bianca Andreescu, performanță uluitoare la Indian Wells

sport pe 18.03.2019 la 07:46

Jucătoarea de tenis Bianca Andreescu este noua campioană de la Indian Wells, după ce a învins-o pe Angelique Kerber, cu 6-4, 3-6, 6-4. Citeste

Bibliotecarul Avram Iancu, locul 3 la maratonul de la Cercul Polar. Mesajul emoționant al campionului

sport pe 16.03.2019 la 19:46

Avram Iancu, un bibliotecar din Petroșani, a obținut locul 3 la maratonul Arctic Ultra. La finalul cursei, românul a transmis un mesaj emoționant.Citeste

Sferturi Liga Campionilor. Ajax – Juventus, Liverpool – Porto, FC Barcelona – Manchester United

sport pe 15.03.2019 la 13:53

Tottenham Hotspur va întâlni echipa Manchester City în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi care a avut loc, vineri, la Nyon.Citeste

Simona Halep a pierdut locul 2 WTA, după ce a fost eliminată în optimi la Indian Wells

sport pe 13.03.2019 la 07:39

Simona Halep a pierdut locul 2 WTA, după înfrângerea de marți, de la Indian Wells, în fața jucătoarei Marketa Vondrousova din Cehia, locul 61 WTA. Citeste

Imagini cu scandalul de la meciul de handbal Dinamo - Steaua, de la Focșani

sport pe 09.03.2019 la 19:23

Imagini incredibile surprinse în sâmbătă seară la meciul de handbal Steaua-Dinamo de la Focşani. Sala Polivalentă a fost evacuată de jandarmi după ce suporterii s-au luat la bătaie.Citeste

Bătaie și haos la Cupa României la Handbal, la meciul Dinamo – Steaua. Jandarmii au intervenit

sport pe 09.03.2019 la 19:11

Scene violente s-au înregistrat la meciul Dinamo – Steaua, din Cupa României la Handbal, la Focșani. Potrivit jandarmilor, suporterii formației Dinamo au intrat pe teren. Forțele de ordine...Citeste

Un suporter, supărat că echipa sa pierde, a luat locul arbitrului, în Franța (Video)

sport pe 09.03.2019 la 18:37

Un suporter supărat că echipa sa pierde, în campionatul de fotbal al Franței, s-a dus și a luat locul unuia dintre arbitri. El a fost filmat când a semnalizat un ofsaid.Citeste

Simona Halep, la Indian Wells 2019. Românca şi-a aflat adversara din turul 3

sport pe 09.03.2019 la 07:45

Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat în runda a treia a turneului WTA de la Indian Wells  2019, din California, dotat cu premii de peste 9.000.000 de dolari, după victoria în...Citeste

Simona Halep, numărul 2 mondial WTA, nominalizată pentru jucătoarea lunii februarie

sport pe 06.03.2019 la 08:55

Simona Halep, numărul 2 mondial la tenis feminin, a fost nominalizată de WTA pentru titlul de jucătoarea lunii februarie.Citeste

Simona Halep intră direct în turul 2, la Indian Wells

sport pe 05.03.2019 la 07:16

Simona Halep, locul 2 în clasamentul WTA, o va înfrunta în turul doi la turneul de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells pe învingătoarea dintre sportiva cehă Barbora Strycova şi o...Citeste

Nume grele din handbalul mondial vor juca la CSM Bucureşti

sport pe 01.03.2019 la 10:07

Nume grele ale handbalului mondial vor juca la CSM Bucureşti. Primăria Capitalei a anunţat că opt jucătoare de top vor veni în lotul echipei din Bucureşti, începând cu 1 iulie 2019.Citeste

Răzvan Lucescu, reacţie halucinantă în semifinalele Cupei Greciei (Video)

sport pe 28.02.2019 la 11:39

Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK, s-a dezlănţuit în timpul interviului acordat imediat după returul cu Panionios, în semifinalele Cupei Greciei. Citeste

Euro 2020. S-a dat start lucrărilor la stadioanele Steaua şi Giuleşti (Video)

sport pe 26.02.2019 la 18:25

S-a dat start lucrărilor la stadioanele Steaua şi Giuleşti din Bucureşti, în vederea organizării în România a unor meciuri din Turneul final al Campionatului European de Fotbal 2020.Citeste

Cristian, cel mai tânăr antrenor de judo din România, are doar 18 ani

sport pe 21.02.2019 la 16:26

Pasiune, dar şi multă disciplină şi antrenament. E nevoie de ele ca să ajungi la performanţă. A reuşit asta un sucevean, care, la numai 18 ani, este cel mai tânăr antrenor de judo din...Citeste

Simona Halep, în sferturi la turneul de la Dubai. Românca şi-a aflat adversara

sport pe 20.02.2019 la 22:10

Simona Halep şi-a aflat adversara din sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Dubai. Meciul româncei va fi primul din sesiunea de seară de pe terenul central.Citeste

Turneul feminin Bucharest Open se mută în Ungaria

sport pe 20.02.2019 la 19:37

Tenisul românesc primeşte o lovitură: turneul feminin Bucharest Open se va desfăşura, de anul acesta, la Budapesta. Mutarea vine după ce guvernul Ungariei s-ar fi oferit să finanţeze...Citeste

Euro 2020: trei stadioane şi cale ferată spre Aeroportul Otopeni, proiecte pe grabă

sport pe 18.02.2019 la 21:50

Ce nu am făcut în cinci ani, promitem că vom construi în 15 luni. Trei stadioane şi o linie de cale ferată care va lega Aeroportul Otopeni de Gara de Nord. Sunt proiectele pe care România...Citeste

Meciul dintre Simona Halep - Eugenie Bouchard de la Dubai, programat pentru marţi

sport pe 18.02.2019 la 18:45

Simona Halep, locul 2 WTA şi favorită 3, o va întâlni în cursul zilei de marţi pe Eugenie Bouchard, numărul 79 mondial, în turul doi al turneului de la Dubai, conform programului făcut...Citeste

Simona Halep renunță la antrenorul belgian van Cleemput

sport pe 17.02.2019 la 17:46

Simona Halep anunță că renunță la antrenorul belgian Thierry Van Cleemput, după doar o săptămână. Cei doi au colaborat pe perioada turneului din Qatar, a cărei finală a fost pierdută...Citeste

Fotbalistul argentinian Emiliano Sala a fost condus pe ultimul drum

sport pe 17.02.2019 la 09:01

Familia, prieteni, locuitori ai oraşului unde a crescut şi reprezentanţi ai cluburilor Nantes, Bordeaux şi Cardiff City au participat la ceremoniile funerare. Citeste

Simona Halep a pierdut finala de la Doha. Românca urcă, totuși, pe locul 2 WTA

sport pe 16.02.2019 la 20:05

Simona Halep a pierdut finala turneului de tenis feminin de la Doha. Românca a fost învinsă de belgianca Elise Mertens în 3 seturi.Citeste

Simona Halep s-a calificat în finala Qatar Open 2019, după victoria în faţa Elinei Svitolina

sport pe 15.02.2019 la 17:58

Simona Halep s-a calificat în finala Qatar Open 2019, după o revenire de excepţie, de la 1-4 în decisiv, cu ucraineanca Elina Svitolina.Citeste

Simona Halep a învins-o pe Julia Goerges şi s-a calificat în semifinalele de la Doha

sport pe 14.02.2019 la 21:25

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Doha, după un meci strâns în urma căruia a învins-o pe germanca Julia Goerges.Citeste

La doar 7 ani un băiat este comparat cu Usain Bolt. A bătut recordul la proba de 100 de metri

sport pe 13.02.2019 la 16:19

Rudolph Blaze Ingram, un băiat în vârstă de 7 ani, a devenit o senzaţie, după ce a bătut recordul la proba de 100 de metri cu doar 13,48 de secunde.Citeste