Sport

Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturi la Nuremberg

sport acum 2 ore

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 45 WTA şi cap de serie 6, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de la Nurnberg, cu premii totale de 250.000 de dolari.Citeste

Ilie Năstase, noi remarci la adresa Serenei Williams. "Nu ştiu dacă poate slăbi până la Roland Garros"

sport azi la 18:18

Ilie Năstase a spus miercuri, într-o conferinţă de presă, că e greu de crezut că Serena Williams va reveni la o formă bună până la intrarea în competiţie Roland Garros, el precizând...Citeste

Sorana Cîrstea, calificată în turul 2 al turneului de la Nurnberg

sport ieri la 19:19

Sorana Cîrstea, locul 45 WTA şi cap de serie numărul 6, a învins-o, marţi, cu scorul de 2-6, 7-6 (3), 7-6 (5), pe germana Andrea Petkovic, locul 107 WTACiteste

Simona Halep e prima în WTA Race şi pentru a 29-a săptămână pe locul 1 în clasamentul jucătoarelor profesioniste

sport pe 21.05.2018 la 08:58

Simona Halep se află, începând de luni, pentru a 29-a săptămână pe locul 1 WTA şi a urcat pe primul loc şi în clasamentul pentru Turneul Campioanelor. Jucătoarea română, care a jucat...Citeste

CFR Cluj este noua campioană a României. Echipa clujeană a câştigat titlul pentru a patra oară în istorie

sport pe 20.05.2018 la 23:04

Echipa CFR Cluj este noua campioană a României. Formația a câştigat titlul pentru a patra oară în istorie.Citeste

Haos la Torino, după ce Juventus a câștigat campionatul Italiei

sport pe 20.05.2018 la 19:39

A fost haos la parada organizată de fanii echipei de fotbal Juventus Torino, după câştigarea campionatului Italiei. Şase persoane au fost rănite după ce camionul în care se urcaseră pentru...Citeste

Simona Halep, după înfrângerea de la Roma: 'Îmi doresc anul viitor să fiu din nou în finală, poate va fi cea norocoasă'

sport pe 20.05.2018 la 15:53

Simona Halep a declarat că prezenţa în finala turneului de la Roma pentru a doua oară consecutiv reprezintă o performanţă, pe care doreşte să o repete şi la ediţia viitoare.Citeste

Simona Halep, învinsă de Svitolina în finala turneului WTA de la Roma

sport pe 20.05.2018 la 15:10

Simona Halep a pierdut finala de la Roma! Românca a fost învinsă de Svitolina cu 6-0, 6-4. Citeste

Simona Halep vs. Elina Svitolina, în finala turneului WTA de la Roma

sport pe 20.05.2018 la 13:54

Simona Halep se luptă cu Elina Svitolina în finala turneului de la Roma. Meciul începe la ora 14.00 și este transmis în format LIVE TEXT de Observator.Citeste

Bikini fitness la Drobeta Turnu Severin. Proba a fost câștigată de o româncă

sport pe 20.05.2018 la 12:50

Drobeta Turnu-Severin a fost gazda Campionatelor Balcanice de Fitness și BodyBuilding 2018. Una dintre cele mai urmărite probe a fost Women Bikini Fitness, care a fost câștigată de o româncă.Citeste

Mingea cu care Simona Halep a lăsat-o spectatoare pe Șarapova, aleasă faza zilei de WTA

sport pe 20.05.2018 la 11:32

Un schimb spectaculos de mingi, în urma căruia Simona Halep a lăsat-o spectatoare pe Maria Șarapova a fost aleasă faza zilei de WTA. Scena a fost îndelung aplaudată de publicul prezent la...Citeste

Maria Șarapova, învinsă de Halep: ”De fiecare dată meciurile cu Simona sunt solicitante fizic”

sport pe 20.05.2018 la 00:12

Maria Șarapova și-a explicat înfrângerea după meciul cu Simona Halep, din semifinala turneului de la Roma. Rusoaica a ținut o conferință de presă la finalul meciului.Citeste

Prima reacție a Simonei Halep după ce a învins-o pe Șarapova: ”poate a fost cel mai bun meci al meu pe zgură”

sport pe 19.05.2018 la 23:30

Simona Halep a avut prima reacție după victoria împotriva Mariei Șarapova, în turneul de la Roma. Românca a spus că această semifinală a fost, probabil, cel mai bun meci al său pe zgură.Citeste

Victorie pentru Simona Halep în fața Mariei Șarapova! Românca s-a calificat în ultimul act la Roma și va juca a 30-a finală a carierei

sport pe 19.05.2018 la 21:04

Jucătoarea Simona Halep s-a calificat, sâmbătă, în ultimul act al turneului de categorie Premier 5 de la Roma și va juca, duminică, a 30-a finală a carierei.Citeste

Simona Halep rămâne numărul 1 mondial după calificarea în semifinalele turneului de la Roma

sport pe 19.05.2018 la 09:07

Halep s-a calificat în semifinale după ce a învins-o în două seturi pe sportiva franceză Caroline Garcia şi rămâne numărul 1 mondial.Citeste

Simona Halep, emoţii mari înainte de meciul cu Maria Şarapova de la Roma: 'Ştiu că va fi greu. Nu mă gândesc la meciurile de dinainte'

sport pe 19.05.2018 la 08:07

Simona Halep, liderul WTA, a declarat că se aşteaptă la un meci greu cu Maria Şarapova, sâmbătă, în semifinale la turneul de la Roma, subliniind că tot ce îşi doreşte este să-şi facă...Citeste

Victorie pentru Simona Halep la Roma. Românca se califică în semifinale şi rămâne numărul 1 mondial

sport pe 18.05.2018 la 23:50

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de categorie Premier 5 de la Roma, după ce a învins-o în două seturi pe sportiva franceză Caroline Garcia, scor 6-2, 6-3.Citeste

Asociaţia argentiniană de Fotbal, sfaturi de seducţie în broşura pentru fanii care merg la mondialele din Rusia

sport pe 18.05.2018 la 08:07

Asociaţia argentiniană de Fotbal a fost implicată într-un scandal monstru! A inclus sfaturi de seducţie în manualul adresat fanilor şi reporterilor care merg la mondialele din Rusia....Citeste

Dramă în sportul românesc! Un multiplu campion a fost murit fulgerător la doar 36 de ani. Gabriel devenise tată a doua oară anul trecut

sport pe 17.05.2018 la 18:23

Gabriel Deaconu, multiplu campion la tir şi fost component al loturilor naţionale ale României, a decedat, joi, la doar 36 de ani, anunţă Clubul Sportiv Dinamo Bucureşti.Citeste

Teroriştii ISIS au ameninţat că îi vor decapita pe Messi şi pe Ronaldo la Cupa Mondială 2018

sport pe 17.05.2018 la 13:59

Teroriştii ISIS au postat pe o reţea socială ameninţări pentru fotbaliştii de la Cupa Mondială 2018. Fanaticii au ameninţat că îi vor decapita pe Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo.Citeste

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma. Adversara ei s-a retras

sport pe 17.05.2018 la 13:10

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma. Adversara ei s-a retras. Madison Keys a decis cu o oră înainte de partida din optimi cu Simona să nu mai joace,...Citeste

Simona Halep şi-a aflat adversara din optimile de la Roma, după victoria cu Osaka

sport pe 16.05.2018 la 16:15

Jucătoarea americană Madison Keys, locul 14 WTA, s-a calificat, în optimile de finală ale turneului de la Roma, fază în care o va întâlni pe Simona Halep.Citeste

Simona Halep a zdrobit-o pe Naomi Osaka, în turul doi la Roma: 6-1, 6-0

sport pe 16.05.2018 la 14:49

Simona Halep, locul I WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-1, 6-0, pe japoneza Naomi Osaka, locul 21 WTA, calificându-se în optimile de finală ale Internaţionalelor Italiei, turneu de...Citeste

Sfaturi pentru agăţat rusoaice la Cupa Mondială. Federaţia Argentiniană de Fotbal a publicat un ghid pentru suporteri: "În primul rând, spălaţi-vă!"

sport pe 16.05.2018 la 13:54

Sfaturi pentru agăţat rusoaice. Federaţia Argentiniană de Fotbal a publicat un ghid pentru suporterii care merg la Cupa Mondială din această vară, iar un capitol special este cel denumit:...Citeste

Imagini teribile în Covasna! Doi fotbalişti au leşinat, după ce s-au lovit cap în cap, în timpul meciului. Unul dintre ei, aproape să-şi înghită limba (Video)

sport pe 16.05.2018 la 10:23

Scene şocante, ieri, în timpul partidei ACS Politehnica Timișoara - Sepsi OSK Sfântul Gheorghe. Fotbalistul Denis Haruţ de la ACS Politehnica Timișoara a fost la un pas de tragedie, după ce...Citeste

Imagini şocante în vestiarul echipei Sporting Lisabona! Zeci fani au dat buzna peste fotbaliști şi antrenori și i-au rupt în bătaie (Video)

sport pe 16.05.2018 la 07:05

Mai mulţi suporteri cu cagule pe cap au intrat la centrul de antrenament al echipei Sporting Lisabona luându-i la bătaie pe jucători şi staff-ul tehnic, care se aflau la şedinţa de pregătire.Citeste

Simona Halep joacă miercuri, după 12.00, în turul al doilea al turneului de la Roma. Cine îi va fi adversară

sport pe 15.05.2018 la 23:53

Simona Halep, locul I WTA, va evolua, miercuri, după ora 12.00, cu japoneza Naomi Osaka, locul 21 WTA, în turul al doilea al turneului de categorie Premier 5 de la Roma.Citeste

România, exclusă de la Cupa Mondială de rugby şi amendată cu 100.000 de lire sterline

sport pe 15.05.2018 la 18:27

Reprezentativa de rugby a României a fost exclusă de la Cupa Mondială din 2019 şi amendată cu 100.000 de lire sterline, de comisia World Rugby.Citeste