Sport

Hârtie igienică pe care apare Cristiano Rolando, scoasă la vânzare în Napoli după transferul la rivala Juve (Foto)

sport acum 18 minute

Fanii echipei Napoli au ironizat transferul atacantului Cristiano Ronaldo la rivala Juventus Torino. În oraşul de la poalele Vezuviului se comercializează hârtie igienică având imaginea...Citeste

Ciclistul Chris Froome, lovit de un spectator furios la Turul Franţei. Agresorul a fost reţinut (Video)

sport acum o ora

Un spectator de pe traseul etapei a XII-a a Turului Franţei a încercat să-l lovească pe rutierul britanic Chris Froome (Sky). Fanul a reuşit doar să-l împingă pe ciclist, dar acesta din...Citeste

Alisson Becker a devenit cel mai scump portar din istorie. Liverpool l-a cumpărat pe brazilian de la AS Roma

sport azi la 08:48

Liverpool a obţinut transferul portarului Alisson Becker de la AS Roma pentru suma de 62,5 milioane de euro plus bonusuri ce pot ajunge la alte zece milioane de euro, brazilianul devenind astfel...Citeste

A murit cel mai cunoscut comentator de snooker din România. Marius Ancuţa a fost răpus de o boală cumplită, la doar 50 de ani

sport azi la 06:47

A murit cel mai cunoscut comentator de snooker din România. Marius Ancuţa a fost răpus de o boală cumplită, la doar 50 de ani. Vestea a fost dată de colegii săi de la Eurosport România,...Citeste

Patinatorul Denis Ten, medaliat la Jocurile Olimpice de la Soci, înjunghiat mortal de doi hoţi de maşini

sport ieri la 17:40

Denis Ten, medaliat cu bronz la patinaj artistic, la Jocurile Olimpice de la Soci, a încetat din viaţă, joi, la vârsta de 25 de ani, după ce a fost înjunghiat de doi bărbaţi, informează...Citeste

Marian Drăgulescu a întins pe trotuar, în faţa MTS, toate trofeele şi medaliile cucerite în carieră. Gimnastul cere să fie lăsat să concureze la Europene

sport ieri la 14:55

Gimnastul Marian Drăgulescu protestează în faţa sediului Ministerului Tineretului şi Sportului, faţă de decizia FR Gimnastică de a nu-l include în lotul pentru Campionatele Europene de la...Citeste

Lovitură pentru Marian Drăgulescu! Sportivul nu va putea participa la Campionatul European de Gimnastică de la Glasgow

sport ieri la 13:23

Celebrul gimnast Marian Drăgulescu nu va participa la Campionatul European de gimnastică de la Glasgow. Decizia aparţine Federaţiei Naţionale de Gimnastică, după ce sportivul a suferit o...Citeste

Irina Bara a fost eliminată în turul doi de la BRD Bucharest Open

sport pe 18.07.2018 la 16:32

Jucătoarea Irina Bara, locul 151 WTA, venită din calificări, a fost eliminată, miercuri, în turul doi al turneului BRD Bucharest Open, de sportiva slovenă Polona Hercog, locul 90 mondial şi...Citeste

sport pe 18.07.2018 la 14:10

S-a retras din fotbal unul dintre cei mai importanţi fotbalişti români din ultimii 20 de ani, jucător cu 113 meciuri la naţională şi cu 20 de trofee în palmares.Citeste

Arbitrul Marius Avram a fost scos pe targă din teren, la un meci din Europa League, în Ungaria (video)

sport pe 18.07.2018 la 07:14

Arbitrul Marius Avram a fost scos pe targă din teren, la un meci din Europa League, în Ungaria. Partida s-a jucat la Budapesta, între Honved şi Rabotnicki, în primul tur preliminar al...Citeste

Simona Halep l-a depășit pe Gheorghe Hagi la banii câștigați. Ce avere a strâns până acum tenismena

sport pe 17.07.2018 la 13:22

Simona Halep a ajuns una dintre cele mai bogate sportive din România! Conform statisticilor tenismena are mai mulţi bani decât legenda fotbalului românesc Gigă Hagi.Citeste

Maradona a fost numit preşedinte al unui club din Belarus

sport pe 17.07.2018 la 09:44

Argentinianul Diego Maradona a sosit, luni, la Brest, unde a fost numit preşedintele clubului local Dinamo, şi a declarat că îşi doreşte să se întâlnească cu preşedintele Aleksandr...Citeste

Bucurie fără margini în Franța și Croația, după Cupa Mondială! Sute de mii de oameni și-au aplaudat jucătorii în stradă

sport pe 17.07.2018 la 07:49

Bucurie fără margini după Cupa Mondială. În Franţa, dar şi în Croaţia, sute de mii de oameni au transformat sosirea favoriţilor într-un adevărat spectacol. La Paris, preşedintele...Citeste

Fosta iubită a lui Sandu Mazăre a cumpărat clubul de fotbal Farul

sport pe 16.07.2018 la 12:57

Emma Gavrilă, fosta iubită a lui Alexandru Mazăre, a cumpărat Farul Constanța de la suporteri.Citeste

Simona Halep rămâne pentru a 37-a săptămână pe locul 1 în lume

sport pe 16.07.2018 la 10:13

Simona Halep începe săptămâna cu numărul 37 în fruntea ierarhiei jucătoarelor profesioniste de tenis, cu 7.571 de puncte.Citeste

Franța celebrează victoria la Cupa Mondială 2018. Sărbătoare pe Champs-Elysees

sport pe 16.07.2018 la 00:49

Franța celebrează victoria din finala Cupei Mondiale din Rusia, câștigată cu 4-2 în fața Croației. Jucătorii echipei naționale sărbătoresc luni alături de suporteri în Paris, pe...Citeste

Franța a câștigat Cupa Mondială 2018, după finala cu Croația, scor 4 - 2

sport pe 15.07.2018 la 19:29

Franța a câștigat finala Cupei Mondiale din Rusia, după un meci spectaculos cu Croația. Francezii s-au impus cu 4-2 în meciul disputat la Moscova. Franța este pentru a doua oară campioană...Citeste

Finala dintre Franţa şi Croaţia de la Cupa Mondială 2018 i-a scos pe bucureşteni din

sport pe 15.07.2018 la 19:25

Finala Cupei Mondiale 2018 i-a scos pe bucureşteni din case. Unde altundeva decât la terasele din parcuri sau la cele din Centrul Vechi al Capitalei.Citeste

Becali şi-a ales favorita finalei Franţa - Croaţia. "Portarul lor e fratele meu"

sport pe 15.07.2018 la 17:56

Croația este echipa pe care mizează Gigi Becali în Finala Cupei Mondiale 2018 din Rusia.Citeste

Finala Cupei Mondiale 2018, Franţa – Croaţia. Lemurii de la ZOO Târgu-Mureş au ales campioana!

sport pe 15.07.2018 la 14:15

Este seara aşteptată de toţi iubitorii fotbalului! Este finala Cupei Mondiale 2018, Franţa – Croaţia, iar lemurii de la grădina zoologică din Târgu Mureş au aflat deja câştigătoarea.Citeste

Tapirul Cleopatra a prezis că finala Cupei Mondiale e câștigată de Croația

sport pe 15.07.2018 la 12:31

Moscova este epicentrul fotbalului mondial. Duminică este marele meci, Croaţia şi Franţa se vor lupta pentru trofeul Cupei Mondiale. Tapirul Cleopatra, de la o grădină zoologică rusească,...Citeste

CFR Cluj a câştigat a treia oară Supercupa României, după ce a învins CS Universitatea Craiova

sport pe 14.07.2018 la 22:28

Campioana CFR Cluj a câştigat pentru a treia oară Supercupa României, sâmbătă seară, învingând cu scorul de 1-0 deţinătoarea Cupei, CS Universitatea Craiova, pe stadionul Ion Oblemenco,...Citeste

Belgia pe locul 3 la Cupa Mondială 2018, după ce a învins Anglia în finala mică

sport pe 14.07.2018 la 18:53

Reprezentativa Belgiei a învins, sâmbătă, la Sankt Petersburg, cu scorul de 2-0 (1-0), selecţionata Angliei, în finala mică a Cupei Mondiale din Rusia.Citeste

Belgia - Anglia, finala mică de la Cupa Mondială 2018. Live text

sport pe 14.07.2018 la 18:17

Belgia şi Anglia se întâlnesc în meciul pentru locul 3 la Cupa Mondială 2018 din Rusia, pe stadioul de la Sankt Petersburg.Citeste

Djokovic, la un pas de trofeul patru la Wimbledon. Sârbul l-a învins pe liderul mondial Nadal după un meci de cinci ore

sport pe 14.07.2018 la 17:51

Novak Djokovici este la un pas de al patrulea trofeu la Wimbledon, după ce a câştigat în cinci ore şi 15 minute semifinala cu liderul mondial Rafael Nadal.Citeste

Maurizio Sarri este noul antrenor al echipei Chelsea

sport pe 14.07.2018 la 11:58

Italianul Maurizio Sarri este noul antrenor al echipei Chelsea. Informația a fost confirmată de către oficialii clubului Londonez.Citeste

Finala mică la Cupa Mondială 2018. Anglia și Belgia joacă pentru locul 3

sport pe 14.07.2018 la 07:49

Anglia și Belgia joacă sâmbătă finala mică la Cupa Mondială 2018 din Rusia. Meciul, penultimul din competiție, începe la ora 17.00, la Sankt Petersburg.Citeste

Meci de aproape 7 ore, la Wimbledon. Kevin Anderson va juca finala

sport pe 13.07.2018 la 22:10

Sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, s-a calificat în finala turneului de la Wimbledon, învingându-l pe americanul John Isner, locul 10 ATP, după un meci maraton care a durat şase ore...Citeste