Cupa Mondială 2018. Programul complet al meciurilor, pe zile

Cupa Mondială 2018 14 iunie

Articolul continua dupa recomandari

Rusia - Arabia Saudita: 5-0

Au marcat - Rusia: Gazinskyi '12, Cheryshev '43 '90+1, Dzyuba '72, Golovin '90+3

Cupa Mondială 2018 15 iunie

Egipt - Uruguay: 0-1A marcat - Uruguay: Jose Maria Gimenez '90

Maroc - Iran: 0-1. A marcat - autogol Maroc - Bouhaddouz, în minutul 90+5

Portugalia - Spania: 3-3 Au marcat - Spania: Diego Costa '24, '55 şi Nacho '58; Portugalia: Cristiano Ronaldo '4 (penalti), '44, '88

Cupa Mondială 2018 16 iunie

Franta - Australia: 2-1. Au marcat - Franţa: Griezmann '58 - penalti, Pogba '81; Australia: Jedinak '62 - penalti

ora 16:00 - Argentina - Islanda (Moscova, Spartak): 1-1

Au marcat - Argentina: Aguero '19

Au marcat - Islanda: Finnbogason '23

ora 19:00 - Peru - Danemarca (Saransk): 0 - 1

A marcat Yussuf Poulsen, în minutul 59

ora 22:00 - Croatia - Nigeria (Kalinigrad): 2 - 0

Au marcat Etebo '32 (autogol) şi Modrici '71 (penalti).

Cupa Mondială 2018 17 iunie

Costa Rica - Serbia: 0-1. A marcat - Serbia: Kolarov 56'
Germania - Mexic: 0-1. A marcat - Mexic: Lozano 35'
Brazilia - Elvetia: 1-1. Au marcat - Brazilia: Coutinho 20'; Elveţia - Zuber 50'

Cupa Mondială 2018 18 iunie

Suedia - Coreea de Sud: 1-0​. A marcat - Suedia: Granqvist, penalti 65'
Belgia - Panama: 3-0. Au marcat - Belgia: Mertens 47'; Lukaku 69', 75'
Tunisia - Anglia: 1-2. Au marcat - Anglia: Harry Kane 11', 90+1; Tunisia: Sassi 35' - penalty

Cupa Mondială 2018 19 iunie

Columbia - Japonia 1-2. Au marcat - Japonia: Shinji Kagawa 5', Yuya Osako 73'; Columbia: Juan Quintero 39'​

ora 18:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 20 iunie

ora 15:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
ora 18:00 - Uruguay - Arabia Saudita (Rostov-pe-Don) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Iran - Spania (Kazan) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 21 iunie

ora 15:00 - Franta - Peru (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD
ora 18:00 - Danemarca - Australia (Samara) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Argentina - Croatia (Novgorod) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 22 iunie

ora 15:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
ora 18:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Serbia - Elvetia (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 23 iunie

ora 15:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD
ora 18:00 - Germania - Suedia (Soci) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 24 iunie

ora 15:00 - Anglia - Panama (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
ora 18:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Polonia - Columbia (Kazan) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 25 iunie

ora 17:00 - Uruguay - Rusia (Samara) - TVR 1, TVR HD
ora 17:00 - Arabia Saudita - Egipt (Volgograd) - TVR 2
ora 21:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Iran - Portugalia (Saransk) - TVR 2

Cupa Mondială 2018 26 iunie

ora 17:00 - Danemarca - Franta (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
ora 17:00 - Australia - Peru (Soci) - TVR 2
ora 21:00 - Islanda - Croatia (Rostov) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg) - TVR 2

Cupa Mondială 2018 27 iunie

27 iunie, ora 17:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg) - TVR 2
27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan) - TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 - Elvetia - Costa Rica (Novgorod) - TVR 2

Cupa Mondială 2018 28 iunie

ora 17:00 - Senegal - Columbia (Volgograd) - TVR 2
ora 17:00 - Japonia - Polonia (Samara) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD
ora 21:00 - Panama - Tunisia (Saransk) - TVR 2

Cupa Mondială 2018 Optimi de finala

30 iunie, ora 17:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan) - TVR 1, TVR HD
30 iunie, ora 21:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci) - TVR 1, TVR HD

1 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod) - TVR 1, TVR HD

2 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara) - TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) - TVR 1, TVR HD

3 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 Sferturi de finala

6 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 1 din optimi - castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) - TVR 1, TVR HD
6 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 6 din optimi - castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan) - TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 8 din optimi - castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara) - TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 3 din optimi - castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 Semifinale

10 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 2 din sferturi - castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD
11 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 4 din sferturi - castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 Finala mica

14 iulie, ora 17:00 - echipa invinsa in semifinala 1 - echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD

Cupa Mondială 2018 Finala

15, iulie, ora 18:00 - castigatoarea semifinalei 1 - castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) - TVR 1, TVR HD