Doliu la Craiova. A murit unul dintre cei mai importanţi jucători din istoria Universităţii

sport pe 07.08.2018 la 10:58

Doliu la Craiova. A murit unul dintre cei mai importanţi jucători din istoria Universităţii. Fostul mijlocaş al echipei Universitatea Craiova Nicolae Ivan s-a stins din viaţă, marţi, la...Citeste

Cinci românce vor juca în programul de marţi al Rogers Cup

sport pe 07.08.2018 la 08:56

Monica Niculescu, locul 69 WTA, jucătoare venită din calificări, va evolua, marţi, de la ora 18.00, cu Sorana Cîrstea, locul 54 WTA, în turul I al Rogers Cup, turneu de categorie Premier 5...Citeste

Mihaela Buzărnescu, mărturisire emoţionantă după primul trofeu câştigat: "Acum cred în orice"

sport pe 06.08.2018 la 12:19

Mihaela Buzărnescu a declarat că este dispusă să creadă că orice este posibil, după ce a câştigat la 30 de ani primul ei trofeu din carieră.Citeste

Weekend de succes pentru sportivii români, în diverse competiţii

sport pe 06.08.2018 la 07:53

Tenismena Mihaela Buzărnescu a câştigat finala turneului Premier de la San Jose şi a reusit cea mai mare performanţă a carierei. Este în primele 20 de tenismene ale lumii, odată cu victoria...Citeste

Simona Halep, reacţie superbă, după ce Mihaela Buzărnescu a cucerit primul titlu WTA din carieră: "Bine ai venit!"ă

sport pe 06.08.2018 la 07:24

Simona Halep a transmis un mesaj superb, imediat după ce Mihaela Buzărnescu a cucerit primul titlu WTA din carieră. Liderul WTA a postat pe Twitter un mesaj de felicitare pentru coechipiera ei...Citeste

Mihaela Buzărnescu a câştigat primul titlu WTA din carieră. Victorie zdrobitoare în finala de la San Jose

sport pe 06.08.2018 la 07:12

Mihaela Buzărnescu, locul 24 WTA şi cap de serie numărul 5, a câştigat primul trofeu din carieră, după victoria cu 6-1, 6-0 în faţa Mariei Sakkari din Grecia, locul 49 WTA, în finala...Citeste

Weekend excelent la canotaj și tenis pentru sportivii români

sport pe 05.08.2018 la 19:47

Weekend de succes pentru sportivii români prezenţi în diverse competiţii, precum tenis și canotaj. Tenismena Mihaela Buzărnescu s-a calificat în finala turneului Premier de la San Jose şi...Citeste

România a obţinut şapte medalii la Campionatele Europene de canotaj, fiind liderul clasamentului pe naţiuni

sport pe 05.08.2018 la 15:51

Echipajul masculin de opt plus unu al României, format din Alexandru-Cosmin Macovei, Constantin Adam, Adrian Damii, Sergiu-Vasile Bejan, Vlad-Dragoş Aicoboae, Constantin Radu, Alexandru Matinca,...Citeste

România a obţinut trei medalii de aur, un argit şi un bronz, la Europenele de Canotaj de la Glasgow

sport pe 04.08.2018 la 17:53

România a obţinut sâmbătă trei medalii de aur, una de argint şi una de bronz la Campionatele Europene de canotaj de la Glasgow, sportivii din ţara noastră încheind pe primul loc în proba...Citeste

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Europa, după 4-0 cu Rudar Velenje

sport pe 02.08.2018 la 23:37

Formaţia FCSB a învins, joi seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 4-0 (1-0), echipa Rudar Velenje, în manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa, şi s-a calificat în runda...Citeste

O româncă de 15 ani, campioană naţională în Italia. Visul de aur al Dariei a devenit realitate (Video)

sport pe 02.08.2018 la 13:37

Daria Alexandra Matei, o româncă în vârstă de 15 ani, care locuieşte alături de familie ei în Italia, a devenit campioană naţională în ţara care a adoptat-o şi în care trăieşte de...Citeste

sport pe 01.08.2018 la 07:50

Legenda baschetului american LeBron James a deschis o şcoală pentru copii cu dizabilităţi în oraşul său natal din Ohio.Citeste

Președintele FIA, Jean Todt, vorbește despre starea de sănătate a fostului pilot Michael Schumacher: "Să-l lăsăm să-şi trăiască viaţa"

sport pe 31.07.2018 la 21:02

Președintele FIA, Jean Todt, a vorbit, într-un interviu acordat publicației argentiene La Nacion, despre starea de sănătate a fostului pilot de Formula 1 Michael Schumacher. Citeste

Derby cu incidente pe Arena Naţională. Fanii dinamovişti au aprins torţe şi petarde, iar un jandarm a fost agresat

sport pe 30.07.2018 la 07:47

Derby cu incidente, aseară, pe Arena Naţională. Violenţele au început chiar dinaintea începerii meciului dintre Dinamo şi FCSB, când fanii dinamovişti au aprins torţe şi petarde, iar un...Citeste

Ellie Soutter, sportiva olimpică la snowboard, a murit în ziua în care a împlinit 18 ani. Mister în jurul decesului

sport pe 27.07.2018 la 12:30

Ellie Soutter, sportiva olimpică la snowboard şi una dintre cele mai talentate practicante ale sporturilor de iarnă din Marea Britanie, a murit în ziua în care a împlinit 18 ani, informează...Citeste

Irina Bara a fost eliminată şi din proba de dublu, la Moscova

sport pe 26.07.2018 la 19:56

Perechea Irina Bara/Oksana Kalaşnikova (România/Georgia) a ratat, joi, calificarea în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de la Moscova, cu premii totale de 750.000 de dolari.Citeste

Edi Iordănescu, demis de la CFR Cluj după trei meciuri

sport pe 26.07.2018 la 15:12

CFR Cluj a anunţat rezilierea contractului antrenorului principal Edward Iordănescu după doar trei meciuri pe care acesta le-a avut pe banca echipei ardelene în acest sezon.Citeste

Serena Williams a fost supusă din nou unui control antidoping. Marea jucătoare acuză că e discriminată

sport pe 25.07.2018 la 17:50

Serena Williams consideră că testele antidoping nu sunt aleatorii şi că este victima unei discriminări.Citeste

Anunţul inedit lansat de un club britanic de fotbal: 'Căutăm suporter cu câine'

sport pe 24.07.2018 la 10:52

Conducerea clubului Leyton Orient a postat, pe site-ul oficial, un anunţ, în care cere ajutorul suporterilor pentru a îndepărta vulpile care invadează terenul echipei din liga a cincea engleză.Citeste

Ana Maria Popescu a obţinut medalia de argint la Campionatul Mondial de scrimă

sport pe 22.07.2018 la 17:06

Ana Maria Popescu a fost medaliată cu argint la Campionatul Mondial de scrimă de la Wuxi, China.Citeste

Irina Begu şi Andreea Mitu sunt câştigătoarele turneului BRD Bucharest Open la dublu

sport pe 22.07.2018 la 16:26

Perechea Irina-Camelia Begu/Andreea Mitu, beneficiară a unui wild card, a câştigat, duminică, proba de dublu din cadrul turneului BRD Bucharest Open.Citeste

sport pe 22.07.2018 la 13:06

Miraitowa şi Someity vor fi numele mascotelor pentru Jocurile Olimpice şi Paralimpice de la Tokyo, din 2020, au anunţat organizatorii.Citeste

FCSB a pierdut meciul cu Astra Giurgiu, în prima etapă a Ligii I

sport pe 21.07.2018 la 23:22

FCSB a pierdut meciul disputat în prima etapă a Ligii I, cu Astra Giurgiu. Partida s-a încheiat cu 1 – 0, gol înscris în prima repriză.Citeste

Mihaela Buzărnescu a ratat calificarea în finala turneului BRD Bucharest Open

sport pe 21.07.2018 la 17:25

Mihaela Buzărnescu a ratat calificarea în finala turneului BRD Bucharest Open, cu premii de 250.000 de dolari.Citeste

Irina Begu şi Andreea Mitu s-au calificat în finala de dublu la BRD Bucharest Open

sport pe 21.07.2018 la 16:40

Perechea Irina-Camelia Begu/Andreea Mitu, beneficiară a unui wild card, s-a calificat, sâmbătă, în finala de dublu a turneului BRD Bucharest OpenCiteste

Patricia Bejenaru a pierdut finala de dublu de la Dijon

sport pe 20.07.2018 la 16:37

Perechea Karola Patricia Bejenaru/Yana Morderger (România/Germania) a pierdut, vineri, finala probei de dublu din cadrul turneului ITF de la Dijon, cu premii totale de 15.000 de dolari.Citeste

Hârtie igienică pe care apare Cristiano Rolando, scoasă la vânzare în Napoli după transferul la rivala Juve (Foto)

sport pe 20.07.2018 la 11:41

Fanii echipei Napoli au ironizat transferul atacantului Cristiano Ronaldo la rivala Juventus Torino. În oraşul de la poalele Vezuviului se comercializează hârtie igienică având imaginea...Citeste

Ciclistul Chris Froome, lovit de un spectator furios la Turul Franţei. Agresorul a fost reţinut (Video)

sport pe 20.07.2018 la 10:54

Un spectator de pe traseul etapei a XII-a a Turului Franţei a încercat să-l lovească pe rutierul britanic Chris Froome (Sky). Fanul a reuşit doar să-l împingă pe ciclist, dar acesta din...Citeste