Sport

Australian Open: Monica Niculescu şi Irina Begu s-au calificat în optimi, la dublu

sport azi la 07:23

Echipa Monica Niculescu şi Irina-Camelia Begu, favoritele numărul 10, s-au calificat, vineri, în optimi la dublu, la Australian Open.Citeste

FCSB a anunţat preţul biletele pentru meciul cu Lazio. Fanii le pot comanda online

sport ieri la 12:44

Cel mai ieftin bilet la meciul FCSB - Lazio, din 15 februarie, de pe Arena Naţională, din turul 16-imilor Ligii Europa, costă 40 de lei.Citeste

Simona Halep merge mai departe la Australian Open. Victorie categorică în faţa canadiencei Bouchard

sport ieri la 11:27

Simona Halep a învins-o, joi, cu scorul de 6-2, 6-2, pe sportiva canadiană Eugenie Bouchard, calificându-se în turul al treilea al Australian Open.Citeste

Premieră în Spania. Barcelona a fost învinsă de Espanyol după nouă ani!

sport ieri la 09:47

Espanyol a trecut de Barcelona cu 1-0 în prima manşă a sferturilor de finală din Copa del Rey, meci în care Leo Messi a ratat de la 11 metri.Citeste

Înfrângere dureroasă pentru Sorana Cîrstea. Românca a fost eliminată din turul doi al Australian Open

sport ieri la 07:32

Sorana Cîrstea a fost învinsă cu scorul de 6-2, 6-4, de jucătoarea cehă Lucie Safarova, locul 29 WTA, în turul al doilea al Australian Open.Citeste

Cristian Ganea a semnat cu Athletic Club Bilbao şi a făcut vizita medicală

sport pe 17.01.2018 la 18:52

Clubul Athletic Bilbao a anunţat că jucătorul Cristian Ganea, care se va alătura echipei la 1 iulie, a făcut vizita medicală, cu acordul FC Viitorul.Citeste

Decizie istorică luată de Coreea de Sud şi Coreea de Nord, înainte de Jocurile Olimpice de iarnă de la Pyeongchanga

sport pe 17.01.2018 la 17:25

Coreea de Sud a anunţat că va participa sub acelaşi steag cu Coreea de Nord la Jocurile Olimpice de iarnă de la Pyeongchang, scrie Reuters.Citeste

Cele mai spectaculoase goluri marcate de Ronaldinho (Video)

sport pe 17.01.2018 la 12:33

Câştigător al Balonului de Aur şi campion mondial, Ronaldinho, unul dintre cei mai talentaţi fotbalişti ai planetei, a uimit întreaga lume cu golurile sale.Citeste

Ronaldinho, unul dintre cei mai buni fotbalişi ai planetei, s-a retras oficial

sport pe 17.01.2018 la 12:17

Ronaldinho, unul dintre cei mai buni fotbalişti ai planetei, s-a retras oficial. Anunţul a fost făcut de fratele lui Ronaldinhio, care îi este şi impresar.Citeste

Australian Open: Monica Niculescu şi Irina Begu s-au calificat în al doilea tur, la dublu

sport pe 17.01.2018 la 11:46

Monica Niculescu şi Irina-Camelia Begu, au învins, miercuri, cu scorul de 6-7 (6), 6-3, 6-2, perechea Mirjana Lucici-Baroni/Andrea Petkovic.Citeste

Irina Begu, înfrângere dureroasă la Australian Open. Românca a fost eliminată în turul doi al turneului

sport pe 17.01.2018 la 07:31

Irina-Camelia Begu, locul 40 WTA, a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 6-4, 7-6 (3), de sportiva croată Petra Martici, locul 81 WTA, în turul doi AusOpen.Citeste

România a câştigat titlul de vicecampioană mondială la turneul de sumo robotic de la Tokyo

sport pe 16.01.2018 la 11:50

Echipa României la sumo robotic s-a clasat pe locul al doilea la cea de-a 29-a ediție a competiției All Japan Robot Sumo Tournament, organizată la Tokyo.Citeste

Simona Halep, calificare cu emoţii la Australian Open. Românca s-a accidentat în primul tur: 'Sunt îngrijorată un pic'

sport pe 16.01.2018 la 08:55

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, s-a calificat cu ceva emoţii în runda a doua a turneului Australian Open.Citeste

Sorana Cîrstea, a doua româncă din turul doi de la Australian Open. Urmează să intre pe teren Simona Halep

sport pe 16.01.2018 la 07:06

Sorana Cîrstea este a doua jucătoare română calificată în manşa secundă a Australian Open. Urmează meciul Simonei Halep cu cu australianca Destanee Aiava.Citeste

România la Australian Open, în primul tur: Begu învinge o favorită, Niculescu este eliminată

sport pe 15.01.2018 la 11:21

Irina-Camelia Begu, locul 40 WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 3-6, 6-4, 8-6, pe rusoaica Ekaterina Makarova, locul 33 WTACiteste

Favorită la Australian Open, eliminată de o jucătoare de tenis de pe locurile 500 WTA. Câştigătoarea are doar 15 ani!

sport pe 15.01.2018 la 10:08

Ucraineanca Marta Kostiuk, locul 521 WTA, în vârstă de 15 ani, a învins-o cu scorul de 6-2, 6-2, pe chinezoaica Shuai Peng, locul 27 WTA, la Australian Open.Citeste

Simona Halep, desconsiderată înaintea debutului de la Melbourne! Românca este marginalizată de australieni, chiar dacă e numărul 1 WTA (Video)

sport pe 15.01.2018 la 09:26

Simona Halep nu contează pentru australieni! Românca este marginalizată înaintea debutului de la Melbourne, chiar dacă e numărul 1 WTA.Citeste

Echipa României de handbal masculin s-a calificat la barajul pentru Campionatul Mondial 2019

sport pe 14.01.2018 la 00:10

Naţionala de handbal masculin a României s-a calificat la Bolzano, în faza play-off a Campionatului Mondial din 2019.Citeste

Alegerile pentru postul de preşedinte al FRF vor avea loc pe 18 aprilie

sport pe 12.01.2018 la 18:05

Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, a anunţat vineri, la finalul Comitetului Executiv că alegerile pentru postul de preşedinte al FRF vor avea loc la 18 aprilie.Citeste

Gică Popescu a devenit consilierul premierului Mihai Tudose: Se ocupă de pregătirea organizării unor meciuri din cadrul Euro 2020

sport pe 10.01.2018 la 23:37

Premierul Mihai Tudose a anunţat miercuri la Antena 3 că fostul internaţional Gică Popescu a devenit consilierul său.Citeste

Coșmarul unei câștigătoare la Wimbledon! A slăbit zeci de kilograme pentru că iubitul îi spunea zilnic că e prea grasă: "Am trăit un infern" (Foto)

sport pe 09.01.2018 la 21:58

Jucătoarea franceză de tenis Marion Bartoli a dezvăluit, pentru cotidianul L'Equipe, că a trăit un coșmar în ultimii ani, din cauza iubitului ei.Citeste

Hagi, Budescu, Man şi Haţegan, premiaţi la Gala AFAN!

sport pe 07.01.2018 la 22:01

Gheorghe Hagi, Dennis Man şi Constantin Budescu şi Ovidiu Haţegan sunt doar câţiva dintre premiaţii de la AFAN România.Citeste

Gică Hagi s-a întors din Italia, împreună cu fiul său Ianis după negocierile cu Fiorentina: 'Aici rămâne, nu mai pleacă'

sport pe 07.01.2018 la 13:48

Managerul FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a revenit, duminică, din Italia, împreună cu fiul său, Ianis, şi a anunţat că acesta nu se va mai întoarce la Fiorentina.Citeste

Naţionala de handbal masculin a României a câştigat Trofeul Carpaţi, după finala cu Portugalia

sport pe 06.01.2018 la 23:01

Naţionala de handbal masculin a României a învins, la Călăraşi, reprezentativa Portugaliei, cu scorul de 26-23 (15-10) şi a câştigat Trofeul Carpaţi.Citeste

Simona Halep a câştigat, pentru a doua oară, finala de la Shenzhen. Urmează primul Grand Slam al anului (Video)

sport pe 06.01.2018 la 19:41

O zi, două finale câştigate pentru Simona Halep! Tenismena a cucerit pentru a doua oară în carieră turneul WTA de la Shenzhen.Citeste

Victorie pentru Simona Halep, în China! Românca a câștigat finala de la Shenzhen

sport pe 06.01.2018 la 14:03

Simona Halep, locul I WTA, a câştigat a doua oară turneul de categorie WTA Internaţional Shenzhen Open.Citeste

Finala de la Shenzhen dintre Halep şi Siniakova, mutată în sală. Meciul se va juca fără spectatori

sport pe 06.01.2018 la 13:15

Finala turneului de la Shenzhen, dintre liderul mondial Simona Halep şi jucătoarea cehă Katerina Siniakova, a fost mutată în sală, din cauza ploii.Citeste

Elina Svitolina a câştigat turneul de la Brisbane, după victoria în faţa Aliaksandrei Sasnovici

sport pe 06.01.2018 la 12:24

Elina Svitolina, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 3, a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 6-2, 6-1, pe Aliaksandra Sasnovici din Belarus, locul 88 WTA,Citeste