Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK, s-a dezlănţuit în timpul interviului acordat imediat după returul cu Panionios, în semifinalele Cupei Greciei.

Deşi se calificase cu scorul de 4-2 după prelungiri, Răzvan a folosit o expresie vulgară în engleză, pentru care, scrie presa elenă, ar putea primi o amendă usturătoare.

Articolul continua dupa recomandari

După un meci epuizant, Luce jr. a răbufnit. Mai întâi la interviul obligatoriu acordat imediat după meci, la Cosmote TV, televiziunea care a transmis partida. Apoi, la conferința de presă.

Antrenorul lui PAOK a șocat la scurta discuție în engleză cu reporterul Cosmote.

Atenţie, limbaj injurios!

„Pe de-o parte, PAOK, o echipă care a jucat fotbal și s-a concentrat numai la joc. Pe de alta, Panionios, care nu voia decât să tragă de timp și să ne f... („They were trying to fuck us")!

E o rușine! Ni s-au refuzat trei penalty-uri, adversarii au scăpat de două eliminări și au simulat permanent. Ne-au lovit și tot ei au stat pe jos peste 25 de minute”, a declarat Răzvan Lucescu, potrivit gsp.ro.

Luce jr. riscă mult după această declarație agresivă. Potrivit presei elene, ar putea primi o amendă usturătoare.