Sport

Momente sfâşietoare la finalul meciului pierdut de Simona Halep, surprinse de Agenţia Reuters

sport pe 27.01.2018 la 14:00

Agenţia Reuters a surprins momente sfârşietoare la finalul meciului pierdut de Simona Halep, la Australian Open. Fotoreporterul a imortalizat durerea româncei.Citeste

Mesajul tatălui Simonei Halep, după înfrângerea amară de la Australian Open: 'Tot campioană rămâne!'

sport pe 27.01.2018 la 13:49

Stere Halep, tatăl Simonei Halep, a declarat că Simona rămâne campioană indiferent de înfrângerea amară de la Australian Open.Citeste

Reacţie amară după înfrângerea Simonei Halep. Mesajul televiziunii BBC

sport pe 27.01.2018 la 13:37

Postul britanic BBC vine cu o reacţie amară pentru români, după meciul pierdut de Simona Halep. Televiziunea a publicat mesajul pe contul său de Twitter.Citeste

Emoţii uriaşe pentru Simona Halep, care o înfruntă pe Caroline Wozniacki, la Australian Open

sport pe 27.01.2018 la 13:21

Simona Halep joacă meciul vieţii la această oră pe terenul de la Melbourne, în faţa Carolinei Wozniacki.  Numărul 1 şi 2 mondial se luptă pentru trofeu.Citeste

Simona Halep a pierdut finala de la Australian Open şi pierde poziţia de lider mondial

sport pe 27.01.2018 la 12:31

Simona Halep a pierdut finala de la Australian Open, jucată contra danezei Caroline Wozniacki. Românca a fost învinsă în trei seturi, scor 2-1 la seturi.Citeste

Simona Halep a pierdut finala Australian Open în fața Carolinei Wozniacki. Românca nu mai e numărul 1 mondial

sport pe 27.01.2018 la 11:50

Simona Halep joacă astăzi finala Australian Open în fața Carolinei Wozniacki, un meci pe care românca trebuie să-l câștige pentru a se menține pe primul loc WTACiteste

Experţii australieni au calculat şansele Simonei Halep în finală: "va fi un meci pe muchie de cuţit"

sport pe 27.01.2018 la 07:36

Experţii australieni au calculat şansele Simonei Halep în finala de Grand Slam a Open-ului de la Melbourne. Potrivit statisticilor, românca e favorit[ă.Citeste

Finala Australian Open. Mesaj emoționant transmis de Nadia Comăneci înaintea meciului Halep - Wozniacki

sport pe 26.01.2018 la 23:41

Fosta gimnastă Nadia Comăneci, care locuieşte în SUA, a transmis un mesaj Simonei Halep înaintea meciului cu Caroline Wozniacki, din finala Australian Open.Citeste

Halep - Wozniacki, finala Australian Open. Antrenorul Darren Cahill: "O să fie o nouă bătălie"

sport pe 26.01.2018 la 16:51

Halep - Wozniacki, finala Australian Open. Antrenorul Darren Cahill spune că finala dintre Simona Halep și Caroline Wozniacki va fi "o bătălie".Citeste

Halep - Wozniacki, finala Australian Open. Cum se pregătește românca pentru duelul de sâmbătă: "Am dormit mult"

sport pe 26.01.2018 la 16:33

Halep - Wozniacki, finala Australian Open. Simona Halep a declarat, vineri, că este relaxată şi că nu simte presiunea meciului de mâine cu jucătoarea daneză.Citeste

Antrenorul Serenei Williams îi vinde un pont Simonei Halep ca să câştige finala Australian Open: "Riscă să fie un nou roller-coaster pentru româncă!"

sport pe 26.01.2018 la 15:40

Patrick Mouratoglou, antrenorul Serenei Williams, ştie ce trebuie să facă mâine Simona Halep pentru a câştiga finala Australian Open.Citeste

România va avea 25 de sportivi la Jocurile Olimpice de iarnă. Cine va fi purtătorul drapelului la Ceremonia de Deschidere

sport pe 25.01.2018 la 16:45

Comitetul Executiv al COSR a aprobat în unanimitate, în şedinţa de joi, componenţa delegaţiei care va reprezenta România la Jocurile Olimpice de iarnă.Citeste

Simona Halep scrie istorie. Este primul sportiv român care ajunge în finala Australian Open

sport pe 25.01.2018 la 16:13

Victorie uriaşă pentru românca de aur a tenisului! Simona Halep a făcut din nou istorie, după ce a reuşit să se califice în finala Australian Ope.Citeste

Halep versus Wozniacki, în finala Australian Open. Când se va da bătălia pentru locul 1 WTA

sport pe 25.01.2018 la 11:24

Meci de foc Halep versus Wozniacki, în finala Australian Open. Organizatorii de la Melbourne au anunţat ora la care se va disputa bătălia pentru locul 1 WTA.Citeste

Simona Halep face istorie la Australian Open! Mesaje fabuloase postate pe Twitter de organizatorii turneului, înaintea finalei de sâmbătă

sport pe 25.01.2018 la 10:45

Simona Halep, locul I WTA, s-a calificat pentru prima dată în finala Australian Open, după un meci plin de dramatism cu jucătoarea germană Angelique Kerber.Citeste

Reacţia incredibilă a Simonei Halep, la câteva secunde după lovitura care a trimis-o, în premieră, în finala Australian Open! (Video)

sport pe 25.01.2018 la 10:11

Simona Halep s-a impus într-un meci de infarct în semifinala Australian Open, în fața judecătoarei din Germania, Angelique Kerber. Scor final: 6-3, 4-6, 9-7!Citeste

Simona Halep, în finala Australian Open, după un meci de infarct cu Angelique Kerber! Scor final: 6-3, 4-6, 9-7

sport pe 25.01.2018 la 09:41

Meci de infarct la Australian Open! Simona Halep s-a calificat în finală, după ce a învins-o pe Angelique Kerber, după un set decisiv absolut fenomenal.Citeste

Irina Begu şi Monica Niculescu au ratat calificarea în finala Australian Open

sport pe 24.01.2018 la 10:30

Cuplul Irina-Camelia Begu/Monica Niculescu a fost învins, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-3, de perchea rusă Ekaterina Makarova/Elena Vesnina.Citeste

Meciul Simona Halep - Angelique Kerber se va disputa joi, după ora 07.00, în semifinalele AusOpen

sport pe 24.01.2018 la 09:36

Simona Halep, locul I WTA, va evolua, joi, după ora 07.00, cu germana Angelique Kerber, locul 16 WTA şi cap de serie numărul 21, în semifinalele Australian OpenCiteste

Simona Halep, fericită după ce a demolat-o pe Pliskova, la Australian Open: "E un secret, nu pot să vă spun. Data viitoare poate își va da seama!"

sport pe 24.01.2018 la 08:25

Simona Halep este mai fericită ca niciodată, după ce a învins-o pe Karolina Pliskova şi s-a calificat, în premieră, în semifinale la Australian Open.Citeste

Simona Halep, în premieră, în semifinale la Australian Open! Românca a zdrobit-o pe Pliskova cu 6 - 3, 6 - 2

sport pe 24.01.2018 la 06:47

Pliskova - Halep, la Australian Open. Simona Halep, locul 1 WTA, luptă în sferturi la Australian Open, împotriva cehoaicei Karolina Pliskova.Citeste

Primii sportivi ruşi suspendaţi pentru dopaj au fost audiaţi la Tribunalul de Arbitraj Sportiv

sport pe 23.01.2018 la 12:38

Primii trei sportivi ruşi, din cei 39 suspendaţi pentru dopaj şi care au depus apel împotriva sancţiunii la TAS, au fost audiaţi luni la Geneva.Citeste

Irina Begu şi Monica Niculescu, în semifinale la Australian Open, la dublu

sport pe 23.01.2018 la 09:06

Irina Begu/Monica Niculescu, cap de serie numărul 10, a învins, marţi, cu scorul de 4-6, 6-2, 6-0, cuplul american Jennifer Brady/Vania King.Citeste

Karolina Pliskova anunţă surprize la Australian Open! Cehoaica, declaraţii în premieră înaintea duelului cu Halep: "Aș face orice!"

sport pe 23.01.2018 la 07:36

Pliskova - Halep, la Australian Open. Karolina Pliskova va lupta cu Simona Halep, în sferturi la Australian Open.Citeste

Cine este Karolina Pliskova, adversara lui Halep în sferturi la Australian Open

sport pe 22.01.2018 la 17:12

Karolina Pliskova va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Australian Open, după ce jucătoarea cehă a trecut, luni, de Barbora Strycova, locul 24 WTA.Citeste

Victorie uriaşă pentru Simona Halep. Românca şi-a egalat cea mai bună performanţă de la Australian Open

sport pe 22.01.2018 la 13:20

Românca şi-a egalat cea mai bună performanţă la turneul de Grand Slam, ajungând în sferturile de finală.Citeste

Simona Halep, calificată în sferturi la Australian Open. Românca a învins-o fără emoţii pe japoneza Osaka

sport pe 22.01.2018 la 09:33

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Australian Open.Citeste

Gestul halucinant al unui suporter englez. Bărbatul a urinat în sticla portarului echipei adverse (Video)

sport pe 21.01.2018 la 18:58

Un suporter al echipei Middlesbrough a fost arestat după ce a urinat în sticla de apă a portarului echipei Queens Park Ragers.Citeste