Sora unui tânăr de 19 ani a postat o fotografie cutremurătoare pe Facebook, după ce băiatul a murit în urma unei doze de ecstasy. James Yates s-a prăbușit la câteva clipe după ce a înghițit pastila.

Deși băiatul a fost dus de urgență la spital, organele i-au cedat unul după altul, într-un timp foarte scurt, iar medicii nu au mai putut să-i salveze viața,

Articolul continua dupa recomandari

Sfâșiată de durere, sora acestuia a postat pe Facebook o imagine cutremurătoare de pe patul de spital. (FOTO)

"Vă rog să stați deoparte de ele, nu le folosiți, nu le vindeți, feriți-vă. Asta i s-a întâmplat fratelui meu de la droguri, sunt periculoase. I s-a dat ecstasy dar medicii spui că era amestecat cu altceva, nu se știe ce", a scris Taylor, pe o rețea de socializare.

Conectat la aparate și tuburi, băiatul își trăiește ultimele clipe de viață în agonie, totul din cauza unei pastile. 

"James este dovada că drogurile pot ucide. Nu era un dependent, e suficient să se întâmple o singură dată", a completat tânăra.