Astăzi, 7 februarie 2020, din cauza condițiilor meteo nefavorabile rămân suspendate cursurile integral în județul Tulcea. În localităţi din alte 9 judeţe, cursurile sunt suspendate parțial.

Cursurile rămân suspendate integral în şcolile şi grădiniţele din judeţul Tulcea, din cauza ninsorilor şi a viscolului.

Articolul continua dupa recomandari

În Călăraşi, Harghita, Buzău, Argeş, Teleorman, Bacău, Brăila, Constanţa şi Ialomiţa, cursurile sunt suspendate parţial.

Lista şcolilor unde cursurile sunt suspendate parţial:

CĂLĂRAȘI

Școala Gimnazială „Mircea Vodă” - Călărași

Liceul Tehnologic „Sandu Aldea” - Călărași

Școala Gimnazială Specială nr. 1 - Călărași

Liceul Tehnologic „C-tin George Călinescu” - Grădiștea

Școala Gimnazială Nr. 1 - Dor Mărunt

Școala Gimnazială Nr.1 - Ștefan Vodă

Școala Gimnazială Nr. 1 - Căscioarele

Școala Gimnazială Nr. 1 - Cuza-Vodă

Școala Gimnazială Nr.1 - Dragoș Vodă

Școala Gimnazială Nr. 1 - Dorobanțu

Școala Gimnazială „Florența Albu” - Vîlcelele

Școala Gimnazială „George Vîlsan” - Independența

Școala Gimnazială Nr. 2 - Stancea

Școala Gimnazială Nr. 1 - Chiselet

HARGHITA

Liceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” - Bălan

Școala Gimnazială „Geo Bogza” - Bălan

BUZĂU

Școala Gimnazială Nr.2 - Padina

Școala Gimnazială Stâlpu

Școala Gimnazială Florica

Școala Gimnazială Săhăteni

Școala Gimnazială Limpeziși

Școala Gimnazială Puiești

Școala Gimnazială Balta-Albă

Școala Gimnazială Boboc

Grădinița cu Program Normal Boboc

Grădinița cu Program Normal Cochirleanca

Școala Gimnazială Vâlcelele

Școala Gimnazială Mihăilești

Școala Gimnazială Poșta Câlnău

Școala Gimnazială Valea Salciei

Școala Gimnazială Valea Râmnicului

Școala Gimnazială Zoița

Școala Coțacu, Podgoria

Școala Gimnazială Mânzălești

Școala Gimnazială Ulmeni

Grădinița cu Program Normal Aldeni

Grădinița cu Program Normal Ziduri

ARGEȘ

Școala Gimnazială Nr.1 Albeștii de Muscel + structură

Școala Gimnazială Nr.1 Stoenești + streucturi

TELEORMAN

Școala Gimnazială Viișoara

BACĂU

Școala Gimnazială Gaiceana

BRĂILA

Frecăței

Mărașu

Mihai Bravu

Roșiori

Traian

CONSTANȚA

Independența + structuri

Dumbrăveni + structură

Peștera + structuri

Ciobanu + structuri

Dobromir + structuri

Ion Corvin + Structuri

Deleni + structuri

Sibioara (școala+grădinița) - structuri ale Școlii Lumina

Conacu (școala+grădinița) - structuri ale Liceului Cobadin

IALOMIȚA

Școala Gimnazială Sălcioara

Școala Gimnazială Valea Ciorii

Școala Profesională Scânteia

Școala Profesională „Areta Teodorescu” Grivița

Grădinița cu Program Normal Malu

Școala Gimnazială „Ionel Perlea” Ograda

Liceul Tehnologic „Sf.Ecaterina” Urziceni - structura Școala Gimnazială Nr.3.